logo
 

Kierownictwo duchowe

2012-07-31
Radosław Molenda
Droga wzwyż. Samemu czy z przewodnikiem?/ Idziemy
Do czego jesteśmy powołani i dokąd zmierzamy? Chcemy poznać i pogłębić nasze wnętrze, ale nie wiemy jak. Pragniemy świętości, a wciąż przegrywamy z grzechem. Co robić? Jak sobie z tym poradzić? Wbrew pozorom, kierownictwo duchowe nie jest w Kościele niczym nowym... »
 
2012-07-30
Wilfrid Stinissen OCD
Duch Święty – twój kierownik duchowy/ Zeszyty Karmelitańskie
Zadaniem kierowników duchowych nie jest kierowanie – to czyni Duch Święty – ale prowadzenie tych ludzi, którzy im się powierzyli, pomóc im wsłuchiwać się w Ducha i odbierać Jego natchnienia. Doprawdy, trudne to zadania, wymagające od duchowego przewodnika wielkiego samowyrzeczenia... »
 
2011-04-29
o. Andrzej Ruszała OCD
Kierownictwo duchowe
Mówi się często, że nikt nie jest dobrym sędzią w swoich własnych sprawach. Stąd też obecność kogoś, kto z zewnątrz popatrzy na nasze życie, służąc radą, zachętą, pomocą w duchowym rozeznaniu... »
 
2010-10-25
Pytanie i odpowiedź
Czuję spory niedosyt...
Chciałabym oddać Jezusowi wszystko, co mnie niepokoi, dręczy, boli i co nie jako stanowi jakąś podstawę grzechów, zaniedbań... Jednak przy okazji normalnej, kolejkowej spowiedzi trudno na jakieś głębsze zagłębianie się... »
 
2010-10-24
Pytanie i odpowiedź
Jakie cechy powinien posiadać dobry spowiednik?
Jakimi kryteriami należy kierować się przy wyborze spowiednika?Jakie cechy powinien posiadać dobry spowiednik... »
 
2010-10-24
Pytanie i odpowiedź
Od kiedy podjęłam tę decyzje unikam spowiedzi
Ważnym problemem jest to, że jakos nie potrafie sie calkiem szczerze otworzyc przed tym księdzem, i jest prawdopodobne ze przed innym tez nie dam rady... »
 
2010-10-23
Pytanie i odpowiedź
Czy pragnienie takie nie świadczy o grzechu pychy?
Często mam uczucie bycia na rozstaju, bardzo bym chciała iść dobrą drogą ale jak ją znależć, jak przełożyc na konkretne decyzje... »
 
 
1  
2  
3  
 
 

 
   Reklama   |   Wspomóż nas   |   Kontakt   |   Księga Gości   |   Copyright (C) Salwatorianie 2000-2017   |  Facebook