logo
 

Praktyczne uwagi

2015-01-12
ks. bp Antoni Długosz
Jak przygotować się do spowiedzi? | Życie Duchowe
Przygotowanie bezpośrednie do spowiedzi to nie ten krótki moment, kiedy stoimy w kolejce do konfesjonału. Wtedy praktycznie jest już za późno, by dobrze się przygotować do spowiedzi. Bezpośrednie przygotowanie do sakramentu pojednania powinno obejmować jakiś konkretny czas naszego trwania przed Bogiem w prawdzie o sobie. Może to być wieczór przed dniem spowiedzi albo jakiś bardzo konkretny czas poświęcony wyłącznie na to przygotowanie.   »
 
2013-03-11
ks. Jacek Poznański SJ
Wciąż te same grzechy/ Posłaniec
O czym może mówić fakt powtarzania się tych samych grzechów? Myślę, że wskazówek trzeba szukać w sferze psychologicznej oraz w realiach życia. I od razu wyraźnie podkreślam: nie chodzi o jakieś psychologizowanie, lecz o pokorne uznanie złożoności ludzkiego bytu i wzajemnego, skomplikowanego oddziaływania na siebie różnych jego aspektów. »
 
2011-04-29
ks. Rafał Masaczyk SDS
Psycholog czy spowiednik?
Gdzie się udać najpierw w czasie depresji do psychologa czy do spowiedzi? »
 
2011-04-29
o. Jacek Krzysztofowicz OP
Czy mam prawo rozmawiać z Bogiem?
Ale aby nasza modlitwa miała sens, Chrystusowi trzeba powierzać wszystko, a nie tylko to, co dobre, zatrzymując rzeczy złe, z nadzieją, że same się rozwiążą... »
 
2011-04-29
ks. Krzysztof Grzywocz
Kilka praktycznych uwag zza drewnianych kratek
Przygotowaniu do spowiedzi towarzyszy często lęk: "boję się spowiedzi". Wielu pozbyłoby się tego lęku, jak męczącego towarzysza podróży, który za każdym zakrętem przeczuwa grożące niebezpieczeństwo... »
 
2011-04-20
ks. Aleksander Radecki
Dlaczego kłopoty ze spowiedzią?
My mówimy: idę - lub nie idę - do spowiedzi. Gdyby tu chodziło rzeczywiście tylko o spowiedź, sprawa nie przedstawiałaby właściwie żadnych trudności... »
 
 
 

 
   Reklama   |   Wspomóż nas   |   Kontakt   |   Księga Gości   |   Copyright (C) Salwatorianie 2000-2017   |  Facebook